Časté otázky

Odpovede na to, čo vás zaujíma

Z akého dôvodu ste zmenili stratégiu a smažíte lupienky na slnečnicovom oleji?

Dôvod je veľmi jednoduchý. Našou stratégiou je dlhodobo prinášať produkty, ktoré obsahujú čo najnižší podiel nasýtených mastných kyselín. Naopak, snažíme sa v nich navýšiť podiel nenasýtených mastných kyselín, vďaka ktorým sú naše výrobky zdravšie. Zmenou oleja používaného na smaženie lupienkov sme znížili podiel nasýtených mastných kyselín vo výrobkoch až o 80 %. Chrumkavé lupienky pripravované na kvalitnom oleji majú špecifickú, skvelú chuť.

Používate palmový olej v iných produktoch? V akých?

Palmový olej stále používame v niektorých druhoch trvanlivého pečiva, a to hlavne z dôvodu výsledných senzorických (chuťových) vlastností výrobkov. Na výrobu našich produktov sa však používa výhradne certifikovaný palmový olej z udržateľnej produkcie, ktorá vznikla na základe aktivít RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil) a ktorá v súčasnosti predstavuje už 40 % celosvetovej produkcie palmového oleja. Primárnou snahou RSPO je pritom zabrániť ďalšiemu výrubu dažďových pralesov a podporiť práva tamojších robotníkov, vlastníkov pôdy a pod.

Chystáte sa meniť prípadne aj zloženie týchto výrobkov?

O zmenách zloženia výrobkov, keď by bol palmový olej nahradený slnečnicovým alebo repkovým, premýšľame neustále a robíme testy produktov s týmito surovinami. Zmena oleja má však niekedy, bohužiaľ, veľký vplyv na výslednú chuť. Našou primárnou snahou je poskytnúť spotrebiteľom výrobok, ktorý im bude chutiť. Zatiaľ čo sa zmena oleja používaného na smaženie lupienkov prejavila v senzorických vlastnostiach produktu pozitívne, u niektorých druhov trvanlivého pečiva je to naopak. Použitím slnečnicového alebo repkového oleja u niektorých druhov trvanlivého pečiva sme, bohužiaľ, nedosiahli chuťové vlastnosti, ktoré by spotrebiteľ akceptoval. Pri porovnávajúcich testoch tieto produkty dopadli výrazne horšie. Ak by zmena bola pozitívna, sme prechodu na slnečnicový olej naklonení.

Ako spoločnosť Intersnack kontroluje pôvod svojich surovín, máte prehľad o tom, čo sa deje?

Našou prioritou je dodávať zákazníkom bezpečné a chutné produkty, a to zásadne etickým a profesionálnym spôsobom. Naše prísne procesy preto jasne určujú postupy preverovania pôvodu surovín. V súčasnosti tieto stanovené procesy bez výnimky nasledujeme a dodávky palmového oleja rovnako ako aj iných ingrediencií neustále monitorujeme.

Aké sú vaše rady a odporúčania pre spotrebiteľov pokiaľ ide o výrobky obsahujúce palmový olej?

Z hľadiska výživovej hodnoty a vplyvu na ľudské zdravie je dôležité sledovať, pre ktoré výrobky sa palmový olej používa. Vzhľadom na jeho zloženie ide o olej s vyššou termostabilitou než napr. slnečnicový olej, je teda vhodnejší do výrobkov, ktoré pri výrobe prechádzajú vysokou teplotou. Z výživového hľadiska by spotrebitelia mali sledovať aj celkové nutričné zloženie daného výrobku a jeho odporúčané denné množstvo, ktoré je pri kvalitných a dôveryhodných výrobkoch vždy uvedené na obale.
Našou prioritou je dodávať zákazníkom bezpečné a chutné produkty, a to zásadne etickým a profesionálnym spôsobom, preto na výrobu našich produktov používame výhradne certifikovaný palmový olej z udržateľnej produkcie.

Prečo ukončujete výrobu niektorých produktov?

Aj keď nás veľmi teší, že vám naše produkty chutia, v niektorých prípadoch dochádza k ukončeniu ich výroby a následnému stiahnutiu z predaja. Tieto kroky volíme len v prípadoch, keď predajné výsledky už nedosahujú pozitívne hodnoty a tým sa k nám dostáva signál, že dané produkty či príchute nepatria medzi favoritov našich spotrebiteľov.
K ukončeniu výroby vybraných produktov pristupujeme veľmi rozvážne. Vždy myslíme na to, aby naši spotrebitelia mali možnosť obľúbiť si produkty nové – neustále premýšľame nad tým, aké nové príchute zaradiť do výrobného programu. Sledujeme trendy, aby sme svojim zákazníkom prinášali stále niečo nové.

Moja obľúbená príchuť bola stiahnutá z predaja, plánujete v blízkom období obnovenie jej výroby?

Ako pri ukončení výroby niektorých výrobkov, tak aj v prípade príchutí sa riadime ich predajnosťou, to znamená obľubou u našich spotrebiteľov. Sme však veľmi radi za všetky vaše názory a podnety. Je možné, že sa daná príchuť môže pre veľký záujem spotrebiteľov v budúcnosti objaviť na trhu ako limitovaná edícia. No ak bola príchuť stiahnutá z predaja, neplánujeme jej opätovné zaradenie do stáleho portfólia našich produktov.
Kontaktujte nás – email: info@intersnack.sk alebo na Facebooku – Slovakia Chips.

Sú obaly produktov recyklovateľné? Do akého kontajnera ich môžem po konzumácii vyhodiť?

Sme radi, že triedite a že vám záleží na našom životnom prostredí. Obaly z našich produktov môžete vhadzovať do špeciálnych kontajnerov na triedený odpad s nápisom PLASTY.

Prečo sú vrecká Slovakia Chips také nafúknuté?

Ochranná atmosféra, ktorou plníme vrecká so Slovakia Chips, nie je vzduch, ale dusík. Ten pomáha udržiavať chipsy dlhšie čerstvé a chrumkavé. Ochranná atmosféra slúži aj ako ochrana chipsov, ktoré sa vďaka nej vo vrecku nelámu. Svoje milované chipsy si tak môžete vychutnať naplno – nielen do chrumkava osmažené, ale aj celé, nerozlámané. Dobrú chrumkavú chuť!