GARANCIA KVALITY

Iba tri ingrediencie stačia k vytvoreniu chrumkavej zemiakovej pochúťky. O to väčší dôraz potom kladieme na kvalitu každej suroviny. 

Absolútnu väčšinu zemiakov odoberáme od miestnych pestovateľov z najrôznejších kútov republiky. Z našich polí sa nám najviac osvedčili odrody Kiebitz alebo Lady Claire, vďaka ideálnemu obsahu škrobu, veľkosti a tvaru. Dá sa povedať, že každý zemiak poznáme už od sadeničky, a tak vieme, že má perfektné vlastnosti pre výrobu Slovakia Chipsov.

Zemiačiky pripravujeme výhradne na 100% slnečnicovom oleji, najjemnejším, ktorý je možné zo slnečnicových semienok získať. 

Pre dovŕšenie lahodnej chuti zemiačikov používame najrôznejšie typy kvalitného korenia, koreníme ich obľúbenými príchuťami tak, aby uspokojili chuťové bunky i tých najnáročnejších spotrebiteľov. 

A napríklad solené chipsy obsahujú podobnú koncentráciu soli, ako je napríklad v krajci chleba.

PRÍBEH PRVÝCH CHIPSOV…

…alebo kuchárova odplata. 

Prvé zemiakové chipsy pripravil kuchár indiánskeho pôvodu, ktorý sa volal George Crum a pracoval v jednom elegantnom hoteli v Saratoga Springs, v štáte New York. Kuchára rozčúlil zákazník, ktorý si objednal opečené zemiaky,  a následne ich kuchárovi vrátil.

Tým stravníkom bol Cornelius Vanderbilt, kráľ železníc a očividne rozmaznaný hosť, pretože sa opakovane sťažoval, že jeho opečené zemiaky nie sú nakrájané na dostatočne tenké plátky. Keď už toho mal kuchár dosť, rozhodol sa, že náročnému hosťovi ukáže. S veľkou obratnosťou nakrájal zemiaky na tenké plátky a smažil ich kratučko vo veľmi horúcom tuku, až kým boli chrumkavé a zlatohnedé. A čo sa nestalo – jeho tenké chrumkavé lupienky mali obrovský úspech!